Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Türk Belgeseli "2 Milyon" Suriyeli Mültecinin Çilesini Anlatıyor - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Kültür Sanat, ORTADOĞU, Sinema, YAŞAM

Türk Belgeseli “2 Milyon” Suriyeli Mültecinin Çilesini Anlatıyor

Ülkelerindeki savaş yangınından kaçıp Türkiye ‘ye sığınan Suriyelillerin yaşadığı felaketi anlatan Türk Belgeseli “2 Milyon” Kanada’ da Uluslararası Sinema ve Film Festivaline katılacak. Festival  8 Temmuz’a kadar sürecek.

Suriye’nin çeşitli bölgelerinden Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecileri konu alan Türk Belgeseli Toronto’da yapılacak olan festivalde “En İyi Belgesel” kategorisinde yer alacak.”2 Milyon” belgeseli festival süresince Toronto’da sinema salonlarında gösterilecek. Filmin yapımcılığını ve yardımcı yönetmenliğini Derin Baratka, müziklerini Ömer Faruk Çeven, yönetmenliğini ise Onur Mehame üstlendi.

Baratka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyelilerin sorunlarının çok ciddi olduğunu ve bunları sanat yoluyla tüm dünyaya göstermek istediklerini söyledi. Türkiye’nin dünyada en fazla sığınmacıya ev sahipliği yapan ülke olduğuna ve Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıların, sayısının 3 milyona ulaştığına dikkat çekti. Baratka, ” Ortada dünyanın çözmesi gereken bir sorun var. “Biz sanatla elimizden geleni yaptık. Umarım göndermek istediğimiz mesaj başka ülkelere ulaşır” diye ekledi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi