Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Kameron’da çifte intihar saldırısı: 14 ölü - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Afrika, DÜNYA

Kameron’da çifte intihar saldırısı: 14 ölü

Kameron’un kuzeyindeki Vaza şehrinde meydana gelen çifte intihar saldırısı sonrası en az 14 ölü ve 30 yaralının olduğu belirtiliyor. Kaynakların aktardığı bilgilere göre, radikal Boko Haram örgütü bölgede saldırılarını yoğunlaştırıyor.

Vaza’nın İdari yetkililerinden biri, konuyla ilgili Başkent Yaounde ile iletişime geçerek saldırganların kimliğini açıklamayı reddetmiş ve patlama sonucunda 14’ü sivil 2 intihar bombacısının öldüğünü yaklaşık 30’nun da yaralandığını söyledi.

Vaza, Nijerya’nın sınırında bulunan Maro ve Kusiri şehirleri arasında yer alıyor.

Yetkili sözlerine, iki intiharcının yerel saatle 22.30 sıralarında lokanta ve barların olduğu bir mekâna girdiğini ve üzerindeki bomba yeleğini infilak ettiğini ekledi. Patlama sonucu bazı yaralıların durumunun kritik olduğunu ve Mora şehrindeki hastaneye nakledildiklerini belirtiliyor. Aynı şekilde olayın olduğu bölgeye giriş çıkışların kapatıldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bölgedeki Emniyet kaynakları Fransa gazetesine olayı ve sonuçlarını aktardı.

Mora’daki limanın, çeşitli uyruklardan meydana gelen birliklerin ilk üssü ve bölgesel ittifakın bir ürünü olduğu belirtiliyor. Aynı şekilde bu üste Kameron topçu birliklerin Boko Haram’a karşı mücadelede önemli rol üstlendiği ifade ediliyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi