Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Katar, Yemen savaşındaki ortaklığından çekiliyor - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Asya, DÜNYA

Katar, Yemen savaşındaki ortaklığından çekiliyor

Körfez bölgesindeki askeri analistler, Katar Savunma Bakanı Halid El-Attiyah’ın dün akşam saatlerinde Türk haber ajansına verdiği demeçleri tuhaf karşıladı. Katar’ın bu girişimi, Yemen meşruiyetini destek üzere toplanan Arap Koalisyonu’ndan çekildiğini gösterdi.

Körfez Forumu Güvenlik ve Emniyet Başkanı, “Atiyya’nın Yemen desteğine zorunlu olarak katıldığını gösteren bildirileri; Katar’ın koalisyona katılma kararının iyi düşünülmemiş olduğunu ve körfez yararını gerçekten istemediğini, ancak nezaketen böyle bir adım attığını gösterir. Bu yüzden merak ediyoruz: Bize karşı kaç kararında dürüst oldu, kaçında sadece nezaketen hareket etti? Ben Katar’daki kardeşlerimizin uzlaştırıcı olmadığını düşünüyorum. Kararlar, zorunlulukla verilmez; özellikle de savaş ilanı hususunda.”

Bu sırada, İranlı işadamları heyeti Katarlı muadilleriyle, dün Doha’da, bilhassa gıda alanında ticaret ve fırsat akdi sözleşmesi konularını ele aldı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi