Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

John Mccain Senato'ya geri dönüyor - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, DÜNYA

John Mccain Senato’ya geri dönüyor

Cumhuriyetçi senatör McCain, beyin kanseri teşhisi konulduktan bir hafta sonra, ABD senatosundaki görevine geri döndü.

McCain yaptığı açıklamada, “Sağlık reformu tasarı ve Rusya’ya yaptırımlar konusundaki çalışmalar için, Senato’ya geri dönmeye çalışacağım” dedi.

Sol gözünün üzerindeki kan pıhtılaşması için cerrahi operasyon geçiren 80 yaşındaki senato üyesi McCain, iyileşmek üzereyken, beyin kanseri olduğu ortaya çıkmıştı.

Eski savaş esiri olan McCain, 1982 yılında Arizona eyaletinden ABD Kongresine seçilmişti. 4 yıl kongrede görev yaptıktan sonra senato üyeliğine seçildi. Senatör, Cumhuriyetçi Parti’de Başkan Donald Trump’a açıkça itiraz eden birkaç kişiden birisi.

McCain, 2008 yılındaki seçimlerde, Demokrat Parti adayı eski başkan Barack Obama karşısında Cumhuriyetçilerin adayı olarak çıkmış ve seçimi kaybetmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi