Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Putin: Trump, Kuzey Kore ile gerginliği azaltmak istiyor - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, DÜNYA, Rusya

Putin: Trump, Kuzey Kore ile gerginliği azaltmak istiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kuzey Kore ile gerginliği gidermek istediğini söyledi.

Putin, Kuzey Kore ile ilgili askeri histerileri körüklemenin ters tepeceğini, Pyongyang’ın füzelerin kendini savunmanın tek aracı olduğunu düşündüğünden dolayı, nükleer programlarını sona erdirmeyeceğini dile getirirken, “Kuzey Korelileri korkutmak imkansız” ifadelerini kullandı.

Putin, Kuzey Kore’nin nükleer silah programlarını durdurması karşılığında yaptırımların kaldırılma ihtimali olduğunu söyledi.

Putin sözlerine şöyle devam etti, “Biz yaptırımlar uygulamayacağımızı söylüyoruz, bu masalarınızda daha iyi ve lezzetli yiyecekler olacak, daha iyi giysiler giyecek ve daha iyi yaşayacaksınız demektir. Fakat bir sonraki adımın mezarlığa çağrı olduğuna inanıyorlar ve asla kabul etmeyecekleri şey budur.”

Putin, Kuzey Kore krizine diplomatik yollardan çözüm bulma çağrısında bulundu

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi