Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Veliaht Prens ve Trump: Riyad Zirvesi’ne katılan ülkeler taahhütlerini yerine getirmeli - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
ARAP DÜNYASI

Veliaht Prens ve Trump: Riyad Zirvesi’ne katılan ülkeler taahhütlerini yerine getirmeli

Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, ABD Başkanı Donald Trump ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşme sırasında, iki dost ülke arasındaki ilişkiler, bölgede ve dünyadaki gelişmeler gözden geçirildi.

Her iki taraf da, tüm devletlerin, terörizmi yenmek için onu finanse edenler ve aşırılık ideolojisi ile mücadele etme konusunda, Riyad zirvesinde verdikleri taahhütlerini yerine getirmelerinin gereğini vurguladı.

Telefon görüşmesinde, bölgenin güvenliğini güçlendirme gereğine ve İran Rejimi tehlikesine de değinildi.

Veliaht Prens ve Trump, İki ülke arasındaki stratejik ilişkilerin derinliğini ve iki dost halka hizmet etmek için ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gereğine vurgu yaptılar.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi