Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Suudi Arabistan, Yemenlilere oturma izni veriyor - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Suudi Arabistan, Yemenlilere oturma izni veriyor

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Pasaport Müdürlüğü, İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz’in direktifleri doğrultusunda, 16 Eylül itibariyle çalışma iznine sahip Yemenlilerin düzenli olarak ikamet etmeleri için oturma izni verilmesine başlandığını bildirdi.

Bakanlık, resmi ikamet izninin, şu kontrollere uygun olması gerektiğini belirtti;

“Yemen pasaportu ve geçerli bir ziyaretçi kimliğini taşımalı ve Yemenli ziyaretçiyle işveren kurumlar ve şirketler arasında imzalanan işe uygunluk bildirimi prosedürü olmalı. Çalışma ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı’nca yürürlükte bulunan yönetmelikler uyarınca bireyler, hastanelerden ve tıp merkezlerinden tıbbi rapor almalı. Şirketlerin ve kurumların çalışanları için sağlık sigortası, işe alım ücretlerini ve yerleşik kimlik belgesi için ücretini ödemesi”

Açıklamada, Kraliyet emrinin uygulanarak, Suudi Arabistan’daki Yemenlilerin düzensiz olan durumunu, bir şekilde düzeltmek için gerekli tedbirleri almaya karar verdiklerini, ikametgah sisteminden istisna olarak denetim altında uzatılabilecek olan altı aylık ziyaret vizeleri verilmesini ve tüm bunların Suudi Krallığı’nın kardeş Yemen halkına kardeşçe tavırlarla, sürekli desteğini göstermek için sunduğu bildirildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi