Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Japonya Başbakanı Abe, savunma işbirliği görüşmeleri için Hindistan'da - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Asya, DÜNYA

Japonya Başbakanı Abe, savunma işbirliği görüşmeleri için Hindistan’da

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Hintli mevkidaşı Narendra Modi ile savunma alanında yapılacak işbirliğini görüşmek üzere bugün Hindistan’a gitti.

Japonya Hükümet Sözcüsü Yoşihide Suga, Abe’nin üç gün sürecek Hindistan ziyaretinde, liderlerin ele alacakları konuların iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceğini söyledi.

Japonya ve Hindistan Başbakanları, Hindistan’ın batısındaki Ahmedadab şehrini ziyaret edip, Japon teknolojisi ile yapılacak olan hızlı tren inşaatının temel atma törenine katılacaklar.

Abe, Tokyo’yu terk etmeden önce gazetecilere havaalanında verdiği demeçte, “Hızlı ekonomik büyümenin başlangıcını işaret eden bu yüksek hızlı tren projesi, Hindistan’ın daha fazla büyümesi için bir kıvılcım olacaktır” dedi.

Abe’nin Hindistan ziyareti, BM Güvenlik Konseyi’nin, en büyük nükleer testini bu ayın başında gerçekleştiren Kuzey Kore’ye yaptırımda bulunmayı oybirliği ile kabul etmesinden iki gün sonra gerçekleşti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi