Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Irma Kasırgası'nın zararı 150 milyar doları aştı - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, DÜNYA

Irma Kasırgası’nın zararı 150 milyar doları aştı

Irma Kasırgasının Florida’daki etkisi değerlendirildikten sonra açıklama yapan ABD Hazine Sekreteri Steve Mnuchin, kasırganın neden olduğu hasarın çok ağır olduğunu ve ABD ekonomisini kısa vadede etkileyeceğini söyledi.

Kasırgadan en çok etkilenen alanın Florida Keys olduğunu dile getiren Mnuchin, büyük ölçekte sele maruz kalan Jacksonville şehrindeki evlerin yüzde 25’inin tamir edilemeyeceğini açıkladı.

Mnuchin, kasırga’nın kısa vadede Gayrisafi yurt içi hasıla (GSYİH) üzerinde bir etkisi olacağının açık olduğunu, fakat uzun vadede reform yapacaklarını ifade etti.

ABD Hazine Sekreteri, “Yeniden inşa ettiğimizde GSYİH’yi olumlu etkileyecektir” dedi.

Ekonomistler, Irma’nın zararını 150 milyar dolar olarak hesapladı. ABD GSYİH’sı geçen sene 5.18 trilyon dolar civarındaydı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi