Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Maduro, muhalefetle görüşmeye hazır - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, DÜNYA

Maduro, muhalefetle görüşmeye hazır

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, aylardır yaşanan çekişmeler sonrasında muhalefetle görüşmeye hazır olduğunu bildirdi.

Maduro, salı günü yaptığı açıklamada, Venezuela’da barış ve demokrasiye hizmet etmeyi amaçlayan görüşmelerin komşu ülke olan Dominik Cumhuriyeti’nde gerçekleşeceğini söyledi. Söz Konusu durum, eski İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ve Dominik Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Miguel Vargas’ın arabuluculuk çabaları çerçevesinde gerçekleşti.

Zapatero ve Vargas, yaptıkları açıklamada müzakerelerin uzlaşmaya götüreceğini umduğunu söylediler.

Son diyalog girişimi 2016’da sona ermişti.

Venezuela, nisan ayından beri protestolara sahne olmakta. Maduro, muhalefet tarafından, hükümetini güçlendirip parlamentoyu zayıflatmaya çalışmakla suçlanıyor.

Polis ve güvenlik güçleriyle yaşanan çatışmalarda 120’den fazla kişi öldü.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi