Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Endonezya, Rohingyalılar için 34 ton yardım gönderdi - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Asya, DÜNYA

Endonezya, Rohingyalılar için 34 ton yardım gönderdi

Endonezya, Myanmar’dan kaçan yüz binlerce Müslüman mülteciyi desteklemek adına bugün Bangladeş’e ilk yardım malzemeleri sevkiyatını gerçekleştirdi. Dört uçak vasıtasıyla 34 ton gıda malzemesi, çadırlar ve kıyafetler Bangladeş’e gönderildi.

Bugün yaptığı açıklamasında gelecek hafta içerisinde Bangladeş’e yeniden yardım malzemeleri sevkiyatının yapılacağını bildiren Endonezya Başkanı Joko Widodo, bölgedeki en fakir ülkelerden sayılan Bangladeş’teki mültecilere para gönderme niyetinde olduğunu da açıkladı.

Endonezya, dünya üzerindeki en kalabalık Müslüman nüfusa sahip olan ülkedir.

Birleşmiş Milletlerin (BM) verilerine göre, Bangladeş’te Myanmar’dan kaçan Rohingyalı Müslüman mülteci sayısı 370 bine ulaştı.

Myanmar, Rohingyalıları kendi vatandaşı olarak tanımıyor. Ayrıca BM, şuanda ‘’etnik temizlik’’ yapıldığını söylüyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi