Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Cezayir ordusu 16 terörist sığınağını imha etti - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
ARAP DÜNYASI

Cezayir ordusu 16 terörist sığınağını imha etti

Cezayir Savunma Bakanlığı, ordunun başkent yakınlarındaki 16 terörist sığınağını imha ettiğini bildirdi.

Bakanlık, resmi web sitesinde bugün yaptığı açıklamada, ordu birliklerinin terörle mücadele çerçevesinde Cezayir’in başkentinin batısındaki Tipasa eyaletinde gerçekleştirdiği arama ve tarama faaliyetleri sırasında, 12 terörist sığınağını ve 4 bombayı imha ettiğini açıkladı.

Bakanlığa göre, birlik, ayrıca patlayıcı maddeler, iletişim cihazları ele geçirdi. Ordunun Bumerdas eyaletinde 4 sığınağı daha imha ettiği bilgisi verildi.

Ayrıca, birliklerinin Tamanrasset eyaletinde kalaşnikof cinsi bir makineli tüfek ve bir miktar mühimmat ele geçirdiği ifade edildi.

Mali sınırında bulunan Bordj Badji Mokhtar bölgesinde terörist grupları destekleyen 4 kişi tutuklanırken, Buira eyaletinde de üç sığınak yok edildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi