Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

İngiltere Başbakanı May, İtalya’da Brexit hakkında konuşma yapacak - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Avrupa, DÜNYA

İngiltere Başbakanı May, İtalya’da Brexit hakkında konuşma yapacak

İngiltere hükümetinden yapılan açılamaya göre, Başbakan Terasa May, Avrupa’nın ‘tarih merkezi’ olan İtalya’nın Floransa şehrinde 22 Eylül’de Brexit hakkında bir konuşma yapacak.

May’ın Sözcüsü, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Başbakan, 22 Eylül cuma günü Floransa’da Brexit görüşmelerinin durumunu aktarmak üzere bir konuşma gerçekleştirecek. Başbakan, özellikle İngiltere, Avrupa Birliği’nden ayrılırken, hükümetin yakın bir ortaklık istediğinin altını çizecek” dedi.

Başbakan’ın konuşma için neden Floransa’yı seçtiği sorusuna Sözcü, “Başbakan Terasa May, Avrupa ile olan ilişkilerin geleceğini Avrupa’nın tarih merkezinde konuşmak istedi” şeklinde yanıtladı.

“İngiltere Avrupa’dan değil AB’den ayrılıyor”

Sözcü, “İngiltere, AB’den ayrılıyor fakat yakın ilişkileri sürdüreceğiz. Başbakan May’ın da daha önce birkaç kez söylediği gibi ‘İngiltere Avrupa’dan değil, AB’den ayrılıyor’” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi