Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Somali’de askeri üsse saldırı: 10 ölü - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Afrika, DÜNYA

Somali’de askeri üsse saldırı: 10 ölü

El Kaide ile bağlantılı olan Eş-Şebab örgütünün Somali sınırındaki Balad Hawo bölgesinde bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Saldırı sonucu en az 10 kişinin öldüğü bildirildi. Örgüt tarafından yapılan açıklamada, bomba yüklü aracın, askeri üssün içine sürüldüğü, ardından da patlatıldığı belirtildi.

Eş-Şebab örgütü tarafından yapılan açıklamada, 24 Somali askerinin öldürüldüğü, ancak sayının Somali askeri birimleri tarafından 10 olarak bildirildiği ifade edildi. Bölgede yaşayan görgü tanıklarından biri, öncelikle askeri üste patlama sesi duyduğunu ardından silah sesleri duyduğunu belirtti.

Somali’de 1991’den bu yana merkezi bir hükümetin kurulamaması ve uzun yıllar devam eden istikrarsızlık ortamı, örgütün bölgede güçlenmesini sağladı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi