Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Suudi Arabistan-Mısır Hava Kuvvetleri 'Faysal 11' tatbikatına hazırlanıyor - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Afrika, SUUDİ ARABİSTAN

Suudi Arabistan-Mısır Hava Kuvvetleri ‘Faysal 11’ tatbikatına hazırlanıyor

Suudi Arabistan ve Mısır Hava Kuvvetleri yüksek sınıf uçaklarla (Faysal 11) tatbikat yapmaya hazırlanıyor. Hava tatbikatının önümüzdeki hafta sonu Mısır’da başlaması planlanıyor. Suudi Arabistan Silahlı Kuvvetleri tüm askeri alanlarını eğitmek için büyük çabalar sarf ediyor.

Bu tatbikatlar, Suudi Arabistan ve Mısır Hava Kuvvetleri arasındaki işbirliği ve ilişkilerin bağlarını güçlendirmeyi amaçlıyor. Ayrıca tatbikatlar, hava ekipmanından pilotları ve teknikerleri eğitmeyi, teknik uzmanlık kazanmayı ve Mısır Kuvvetleri ile ortak operasyonların uygulanması yoluyla savaş becerileri geliştirmeyi hedefliyor. Böylece hava operasyonlarının farklı bir ortamda uygulanmasına yönelik eğitimlerin yanı sıra bu tatbikatlar hava kuvvetlerinin daha profesyonel olmasını sağlıyor.

İki kardeş ülkenin hava kuvvetleri arasında uygulanan tatbikatların ilki 2001 yılında gerçekleştirildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi