Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Kabil’de intihar saldırısı: 3 ölü - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Asya, DÜNYA

Kabil’de intihar saldırısı: 3 ölü

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki kriket stadyumu girişinde müsabaka oynandığı sırada intihar saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucunda en az 3 kişinin öldüğü açıklandı.

Hayatını kaybedenler hakkında ayrıntılı bilgi verilmedi. Ancak, Afganistan TV Kanalı ‘TOLO’ Afganistan hükümetinin, bütün oyuncuların iyi olduğunu belirttiğini bildirdi.

Kabil polis sözcüsü Basir Mücahid, bir intihar saldırganının stadyumda üzerindeki bombayı patlatmayı hedeflediğini ancak güvenlik güçlerinin, kendilerini feda ederek saldırganın stadyumdaki kalabalığa ulaşmasını ve bir felakete neden olmasını engellediğini bildirdi.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı ve oyuncuların sağlık durum hakkında ayrıntılı bilgi verilmedi.

Kriket, Afganistan’ın en popüler sporlarından biri.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi