Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Suudi İçişleri Bakanı, el Avamiye’den bir heyet kabul etti - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Suudi İçişleri Bakanı, el Avamiye’den bir heyet kabul etti

Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Saud bin Nayef bin Abdulaziz, affedilme ve bağışlanma kapılarının, doğru yoldan sapanlara, ülkesini kalkındırma iradesine ve görüşüne sahip olanlar için hala açık olduğunu dile getirdi.

Bakan, Doğu Bölgesi Emirliği Merkezi’nde, el Avamiye kent sakinlerinden bir heyetle dün yaptığı görüşmede, “Af ve affedilmenin kapıları hala açıktır. Hakikatin ciddiyetinden sapanlara şunları söylüyoruz. Aranızda her kimin ülkesinin kalkınması için görüşleri var ise, hoş geldi. Onun ülkesi diğerlerinden önceliklidir. Devlet, doğru olanı yapmak ve yanlış yoldan dönmek isteyen herkesi memnuniyetle karşılıyor” dedi.

Nayef bin Abdulaziz, el Avamiye’deki hayatın Allah’ın izni ve halkın işbirliği ile normale döndüğüne işaret ederek, kentteki terörizm ve ihanet yüzünden tahrip olan her şeyi onarmaya çalışan devlet kurumlarının çabalarını övdü.

Geçtiğimiz Ramazan ayında gerçekleştirilen önceki toplantıda, terör eylemlerine karışan gençlerin geri kazanılması için özen gösterilmesi gerektiğinin üzerinde durulmuştu.

Heyet, Nayef bin Abdulaziz ve yardımcısını bu yılki başarılı hac sezonu ve ulusal çıkarlara zarar vermeyi amaçlayan istihbarat hücresini ortadan kaldırarak, Devlet Güvenlik Başkanlığı tarafından sağlanan güvenlik başarıları sebebiyle tebrik etti.

Geçmiş dönemdeki sporcuların başarılarına da övgüde bulunarak, el Avamiye halkının genel olarak doğu bölgesinde tanık oldukları kalkınma projeleri ve halkı dehşete düşüren teröristlerin ortadan kaldırılmasına ilişkin başarı için teşekkür ve takdirlerini iletti.

Prens Nayef bin Abdulaziz, doğu bölgesinin her alandaki kalkınmasına dikkat çekerek, doğu bölgesi erkeklerinin, bu topraklara sadakat ve sevgileri ile bilindiğini de sözlerine ekledi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi