Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Suudi Arabistan'da iletişim uygulamaları yasağı kaldırıldı - Eş-Şark El-Avsat
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Suudi Arabistan’da iletişim uygulamaları yasağı kaldırıldı

Suudi Arabistan Telekomünikasyon Bakanı Abdullah el-Sawahah, iletişim uygulamaları yasağını kaldıracağını duyurdu.

İletişim ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Bakan, önümüzdeki çarşamba gününe kadar ülkedeki tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan iletişim uygulamalarının engelini kaldırmak ve bunlardan faydalanmalarını sağlamak için azami bir çaba sarf etti.

Açıklamada, İletişim ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu ve Krallığın telekomünikasyon servis sağlayıcılarının, müşterilerin internet üzerinden sesli ve görüntülü iletişim sağlayan uygulamalardan istifade etmesini sağlamak için şu anda koordine edildiği belirtildi.

Öte yandan, Bakanlık ve kurul, hizmet sağlayıcıların şeffaflığa ve adil kullanım politikasının uygulanmasına açıklık getirme taahhüdü verilmesinin yanı sıra, sektörü ve müşteri deneyimini iyileştirmek ve 2030 vizyonunun hedefleri doğrultusunda dijital bir toplum geliştirmek için servis sağlayıcılarla ortak çalıştığı çeşitli girişimler izleyecek.

Akıllı telefon kullanımı ve sosyal paylaşım platformlarına katılım oranı dünyada en fazla Suudi Arabistan’da görülmektedir.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi