Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Washington'dan 4 ülkeye vize engeli - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, DÜNYA

Washington’dan 4 ülkeye vize engeli

ABD Dışişleri Bakanlığı, ülkeye kaçak yollarla giren Kamboçya, Eritre, Gine ve Sierra Leone vatandaşlarını sınır dışı ederek ülkelerine geri gönderme kararı alarak bu ülkelere vize verilmesi uygulamasını durdurdu. Dışişleri Bakanı’nın konsolosluklara gönderdiği mesajda, geri gönderilen kaçak vatandaşların ülkelerince kabul edilmesi durumunda vize engeli uygulamasının kaldırılacağını belirtti.

Reuters’ın haberine göre, Dışişleri Bakanlığı belirlediği yeni politikaları duyurdu. 4 ülkeye uygulanan vize yasağı, kanun dışı yollarla ABD’ye göç edenlere karşı sıkı önlemler almak adına Başkan Trump’ın girişimlerinden biri olarak görülüyor.

Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, “Bakan, vize kısıtlamalarına tabi olan başvuru sahiplerinin kategorilerini belirlemektedir. Her bir eyalete bağlı olarak kategoriler arasında ufak farklar bulunmaktadır” dedi. Vizelerdeki kısıtlamaların en fazla uygulandığı ülkelerin başında Erite geliyor.

İş ve turizm için yapılan vize başvuruları reddedildi

Gönderilen mesajlarda, Eritre’nin iş ya da turizm vizesi başvurusunda bulunduğu ve çoğunun da reddedileceği belirtildi. ABD’nin, Gine hükümet görevlilerine, turizm ve çalışma vizesi için başvuran aile üyelerine de vize vermeyeceği yer alıyor.

Gine hükümeti adına konuşan sözcü Damantang Albert Camara, “ABD makamlarının kararı bizi şaşırttı, dışişleri bakanımız durum normalleşene dek çalışacaktır” açıklamasında bulundu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi