Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Erdoğan: New York’ta İbadi ile görüşeceğim - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, DÜNYA, Türkiye

Erdoğan: New York’ta İbadi ile görüşeceğim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı Haydar İbadi ile ABD ziyareti kapsamında görüşeceğini ve Kürdistan bölgesinde yapılması planlanan referandumla ilgili fikir alışverişinde bulunacağını kaydetti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kapsamında New York’a hareket etmeden önce açıklama yapan Erdoğan, Ankara ve Bağdat’ın yapılacak referandumun Irak’ı böleceği konusunda aynı fikirde olduğunu söyledi.

Cuma günü kameralar karşısına geçen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Lideri Mesud Barzani, referandumun batılı ülkelerin ve ABD’nin endişelerine ve taleplerine rağmen ertelenmeyeceğini söylemişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi