Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

"Katar isminin Terör ile özdeşleştirilmesinden çekiniyorum" - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
KÖRFEZ

“Katar isminin Terör ile özdeşleştirilmesinden çekiniyorum”

Şeyh Sultan Bin Sehim Al-i Sani, körfez krizi ve Katar’da işlerin doğal haline döndürülmesi amacıyla Şeyh Abdullah Bin Ali Al Sani tarafından yapılan, ‘Kardeşlik ve Aile Toplantısı’ çağrısını desteklediğini açıkladı.

Katar halkına yönelik, dün, bir konuşma gerçekleştiren Şeyh Sultan Bin Sehim, Katar’daki yönetici aileye toplantı çağrısına cevap vermesi davetinde bulunarak, “Katar Hükümeti, Körfez’deki kardeşlerimize karşı hatalar işledi ve fitnecilerin içimize fitne sokarak kriz oluşturmasına fırsat verdi” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, Katar’ın kalkınması, topraklarının korunması ve terörden korunmak için birlik olunması gerektiğine vurgu yapan Şeyh Sultan Bin Sehim, “Katar isminin terörle birlikte anılmasından çekiniyorum” şeklinde konuştu.

Şeyh Sultan Bin Sehim, açıklamasını, “Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ve diğer Körfez liderlerinin iyi niyet ve hikmetlerinden eminim, bizimle olan kardeşlik bağlarına güveniyorum. Umarım ki Allah, bizim aracılığımızla aramızda bir barış köprüsü kurulmasını sağlar” cümleleriyle noktaladı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi