Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Husiler, Suudi Arabistan’da bir okulu hedef aldı! - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
ARAP DÜNYASI

Husiler, Suudi Arabistan’da bir okulu hedef aldı!

Husi militanları, dün katşuya füzeleri kullanarak Suudi Arabistan’ın Cizan bölgesindeki bir ilkokulu hedef aldı. Okul binasında hasar meydana gelirken, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Koalisyona ait resmi bir kaynak tarafından yapılan açıklamada, katşuya türü 3 füzenin, sabah saat 10.20 sularında Cizan bölgesinde bulunan el-Arada’daki Cobaniye köyüne düştüğünü belirtti. Bölgedeki bir ilkokulu hedef alan füzelerin, bir binada hasara yol açtığı kaydedilirken, saldırıda ölü ya da yaralı kimsenin olmadığı açıklandı.

Kaynak ayrıca, saldırının, Yemen topraklarındaki Husi militanlar tarafından gerçekleştirildiğini ve bu durumun uluslararası insan hakları hukukunun açık bir ihlali olduğunu ifade etti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi