Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

OPEC toplantısı öncesi petrol en yüksek seviyesinde - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
EKONOMİ, Enerji

OPEC toplantısı öncesi petrol en yüksek seviyesinde

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC), bugün, diğer petrol üreticileriyle Avusturya’nın Başkenti Viyana’da, petrol fiyatlarının artmasına neden olan yardımların azaltılması için bir toplantı düzenlemesi bekleniyor. Üreticilerin, petrol fiyatlarında indirime gidip gitmeyeceğinin belli olacağı OPEC toplantısı öncesi petrol fiyatları artış gösterdi.

Bu sabah, saat 06.44 itibariyle ham Petrol varil fiyatları, yüzde 0.14’lük bir artış göstererek 56.51 dolara ulaşırken, Batı Teksas Petrolü varil fiyatı ise yüzde 0.24’lük bir artışla 50.67 dolara çıktı.

Öte yandan, Petrol Üreticisi Ülkeleri Örgütü’nün (OPEC), bugün, diğer petrol üreticileriyle Avusturya’nın Başkenti Viyana’da, petrol fiyatlarının artmasına neden olan yardımların azaltılması için bir toplantı düzenlemesi bekleniyor.

Goldman Sachs tarafından, konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Toplantı gecikmiş olsa da önem arz ediyor. Ama, OPEC’in bu hafta indirimlerin uzatılmasını ilan etmesini beklemiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

OPEC, üyesi olmayan Petrol üreticileri ile geçtiğimiz kasım ayında, petrol fiyatlarının düşmesi için üretimin 1.8 milyon varil miktarında azaltılmasını istemişti.

Petrol üreticilerinin çabalarına ve OPEC’in üretimin azaltılmasını mayıs ayına kadar uzatmasına rağmen ABD petrollerinin fiyatlarının artması nedeniyle petrol fiyatları baskı altında kaldı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi