Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Muhammed bin Selman: Suudi Arabistan'ın her seviyede öncü bir model olacağını umuyoruz - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Muhammed bin Selman: Suudi Arabistan’ın her seviyede öncü bir model olacağını umuyoruz

Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Veliaht Prens Muhammed Bin Selman, Suudi Arabistan’ın 87. kuruluş yıldönümü vesilesiyle, ülkenin kurucusu merhum Kral Abdulaziz bin Abdurrahman’ın ve ardından gelen Kralların başarılarını hatırlattı.

Prens Selman “Hadimul Harameyn Şerifeyn” (İki Şerefli Harem Bölgesinin, Mekke ve Medine’nin Hizmetkârı) ünvanını taşıyan Kral Selman bin Abdulaziz önderliğinde Krallık büyümeye devam ediyor ve refah yaşıyor” dedi.

“Alemlerin Rabbi’ne hamd, salat ve selam olsun, O’nun Nebisi Muhammed’e, ehline ve tüm ashabına selam olsun’ diyerek sözlerine başlayan Selman “Bugün Suudi Arabistan’ın, kadın ve erkeği tüm vatandaşlarıyla birlikte ülkemizin birliği için 87. yıldönümünü kutlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kral Abdulaziz bin Abdurrahman tarafından kurulan (Allah ona rahmet etsin) ülkemiz ve ardından gelerek doğru yol izleyen oğulları bu kutlu çabalara katıldılar.

Bu değerli vesileyle, Allahu Teala’ya hamd ediyoruz. Bu ülkeye Haremeyn Şerifeyn’e hizmet etmekten, buraya gelen hacı ve ziyaretçilerin bakım ve ihtiyaçlarına karşılık vermekten onur duyuyoruz dedi. Ülkemizin güvenlik, emniyet, huzur ve refahı için ona teşekkür ediyoruz. Her durumda ve konuda Allah’ın Kitabı ve Resulullah’ın Sünnetini gözeterek, ülkemizin zenginliği, potansiyeli ve kalifiye insan kaynaklarının çokluğu nedeniyle O’na teşekkür ediyoruz. Stratejik ve ayrıcalıklı konumda bulunan bu ülke gelişmiş ülkeler saflarında yer alıyor. Bu da kazanımlarımızı sürdürmemize, daha da ilerleme ve başarı için çalışmaya devam etmemize neden oluyor.” ifadelerini kullandı.

Muhammed bin Selman: Suudi Arabistan’ın her seviyede öncü bir model olacağını umuyoruz.

“Bu kutlu yıl dönümünde, ülkemizin birliğinin bölgesel ve uluslararası düzeyde statüsünü, uluslararası barış ve güvenliğe olan bağlılığının aktif ve etkili rolünü hissediyoruz. Ülkemizin, dünyanın en güçlü ekonomilerini içeren G-20’nin aktif bir üyesi olduğunu görüyoruz. Umuyorum ki Krallık, kadın-erkek vatandaşlarının rolünü hesaba katarak her seviyede öncü bir model olacaktır. İleriye dönük yeni bir gelişme kaydetmek ve zorlu sürecin başlangıcını gösteren 2030 vizyonunu gerçekleştirmek için gayret ediyoruz. Ülkenin çıkarı için çabalamak ve gelişmiş ülkelerle yürümeye devam ederken, gerçek dinin ilkelerine, yüksek değerlerimize bağlı kalmaya devam edeceğiz” şeklinde konuşan Veliaht Prens, Kral Selman bin Abdulaziz önderliğindeki ülkenin, gerçeği destekleme konusundaki samimiyetini doğruladığını ifade etti. Selman, “Kral’ın adalete olan bağlılık, bölgesel güvenlik ve dünya barışı arayışı, terörle mücadele ve terör örgütlerini ortadan kaldırma ve kaynaklarını kurutma çabaları içinde olduğunu” belirtti.

Vceliaht Prens Muhammed b. Selman konuşmasını şöyle bitirdi:
“Bu vesileyle, vatanları ve dinleri için hayatlarını feda eden, ülkelerini koruyan kahraman askerlerin gayretlerini, ülkenin güvenliğini sağlayan emniyet güçlerinin çabalarını minnetle anıyoruz. Allah’tan şehitlerimize merhamet etmesini ve onları cennetle mükafatlandırmasını diliyoruz, dedi. Ayrıca yaralılara acil şifalar diliyor, Rabbimizden ülkemizi tüm kötülüklerden korumasını temenni ederken, güvenlik, emniyet, refahı ve kalkınmanın nimetini kalıcı kılmasını istiyoruz”

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi