Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Kral Selman: Suudi Arabistan güçlü bir kale olarak kalacaktır - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Kral Selman: Suudi Arabistan güçlü bir kale olarak kalacaktır

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Suudi halkının, her yıl eylül ayının 23’üne denk gelen 87. Milli Günü’nü kutladı ve Suudi halkına, krallığın her hayırsever için güçlü bir kale gibi olacağının garantisini verdi.

Kral Selman Twitter hesabından paylaştı mesajda, “Onurlu ve şerefli ülkemizin yeni yılı kutlu olsun. Krallık; iyiliği, dinini, vatanını seven herkes için güçlü bir kale olmaya devam edecektir” ifadeleri yer aldı.

Kral Selman, 87. Ulusal Suudi Arabistan günü olması nedeniyle, Körfez ülkeleri, Arap ülkeleri, İslam ülkelerinin liderleri ve üst düzey yetkililerinden çeşitli alanlarda elde ettiği başarılardan dolayı övgü aldı. Kral’a bol sıhhat ve afiyet dileyen ve bilge bir şekilde yürüttüğü liderliği gölgesinde krallığın ve halkının ilerlemesi ve refah içinde yaşamasını temenni eden tebrik mesajları iletildi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da 87. Ulusal Krallık günü olması nedeniyle ülkelerin liderlerinden ve üst düzey yetkililerinden sağlık ve mutluluk dileklerinde bulunan; krallık ve halkının, gelişme ve ilerleme kaydetmesi yönünde tebrik mesajları aldı. Veliaht Prens, Milli bir gün olması sebebiyle dün yaptığı konuşmada, “Değerli ülkemizin birleşmesinin bu yıldönümünde, uluslararası barış ve güvenliğin sağlanması için çalışmanın gerekliliğiyle birlikte, ülkemizin uluslararası-bölgesel etkisinin ve statüsünün farkındayız. Ülkemiz dünyanın ekonomide en güçlüleri olan 20 ekonomi grubunun arasında aktif üye durumundadır. Aynı zamanda bütün vatandaşlarımızla beraber Suudi Arabistan’ın her seviyede öncü bir model olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Muhammed bin Selman, geleceğe yönelik çok çalışma ve ilerlemede yeni bir seviyenin başlangıcı sayılan 2030 krallık vizyonunu gerçekleştirmek için ülkesinin çalışıp çabalayacağını ifade etti. “Dinimizin ve asil değerlerimizin ilkelerine bağlı kalarak, gelişmiş ülkelerle birlikte yürümeye devam edeceğiz ve ülkemizin çıkarları için her şeyi yapacağız” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi