Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Erdoğan, 4 Ekim’de İran'a gidecek - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
DÜNYA, Türkiye

Erdoğan, 4 Ekim’de İran’a gidecek

Başbakanı Binali Yıldırım bu sabah yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar ‘ın gelecek hafta, bağımsızlık referandumu hakkında görüşmek üzere Tahran’ı ziyaret edeceğini açıkladı.

Yıldırım’ın açıklamalarında, Erdoğan’ın, İranlı mevkidaşı Hasan Ruhani ile yaptığı telefon görüşmesinde referandumun bölgesel kaosa neden olacağına dair endişeleri dile getirildiğini belirtti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, yaptığı basın açıklamasında, Erdoğan’ın 4 Ekim’de İran’ı ziyaret edeceğini belirterek, İran’nın Irak Kürdistan bölgesindeki sınır kapılarını kapattığını bildirdi. Kasımi “Irak devletinin talebi üzerine hava sahamızı ve kara sınırlarımızı IKBY’ye kapattık” açıklamasında bulunarak Irak Kürdistanı’nın komşu ülkelerin muhalefetine rağmen referandumun düzenlenmesini ‘kanundışı’ olarak nitelendirdi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi