Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Kuzey Kore: Trump bize savaş ilan etti - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, Asya, DÜNYA

Kuzey Kore: Trump bize savaş ilan etti

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho, ABD Başkanı Donald Trump’ı ülkesine savaş ilan etmekle suçlayarak, ABD savaş uçaklarını düşürme haklarını saklı tuttuklarını söyledi.

Kuzey Koreli Bakan, uluslararası toplumun savaş ilanının açık bir şekilde ABD tarafından geldiğini hatırlaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Ri Yong-ho, “Washington, ülkemize savaş ilan ettiğinden, ABD savaş uçakları ülkemizin hava sahası içinde olmasa bile, düşürme hakkı da dahil olmak üzere karşı önlemler alma hakkına sahibiz” dedi.

Beyaz Saray ise savaş ilanı iddiasının ‘absürd’ olduğunu açıkladı. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, “Kuzey Kore’ye savaş ilan etmedik. Bunun düşüncesi de absürd” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi