Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

İran’daki Kürtlerden referanduma destek - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
ORTADOĞU

İran’daki Kürtlerden referanduma destek

İran’daki bazı Kürt şehirlerinde gösteriler başladı. Yüzlerce Kürt, Mahabad, Senendec, Saggız, Merivan kentlerinde Irak’taki Kürdistan referanduma destek sloganları atarak sokaklara çıktı.

Tahran hükümeti tarafından Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ve Başkanı Mesud Barzani’ye karşı yapılan tehditleri kınadılar. Bölgedeki Kürt halkının kendi kaderini belirleme iradesine saygı göstermelerini ve Kürt halkına karşı İran’ın provokatif uygulamalarını durdurmalarını talep ettiler. Kürt kaynaklara göre, İran güçleri yaklaşık 45 Kürt göstericiyi gözaltına aldı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi