Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Pekin: Kore Yarımadası'nda olası bir savaş kimseye zafer kazandırmayacak - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, Asya, DÜNYA

Pekin: Kore Yarımadası’nda olası bir savaş kimseye zafer kazandırmayacak

Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, Kore Yarımadası’nda olası bir savaşın kimseye herhangi bir zafer kazandırmayacağı konusunda uyarıda bulunuldu.

Bakanlığın bu uyarısı, Kuzey Kore Dışişleri Bakanı’nın ABD Başkanı Trump’ın Pyongyang’a savaş ilan ettiğini ve yönetimin karşı icraatlara cevap verme hakkını saklı tuttuğunu söylediği açıklamaya karşılık olarak yapıldı.

Bakanlık sözcüsü Hong Lei, düzenlediği basın toplantısında, “Pekin, Kuzey Kore ve ABD’li yetkililerin, askeri bir çözümün hiçbir şekilde yardımcı olmayacağını anlamasını umuyor” dedi. Ayrıca Çin’in, Washington ile Pyongyang arasındaki artan sözlü tartışma yüzünden hoşnutsuzluğunu dile getirdi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 14 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi