Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Suudi Arabistan Ticaret Bakanlığı: 33 bin 89 aydınlatma ürünü haczedildi - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Suudi Arabistan Ticaret Bakanlığı: 33 bin 89 aydınlatma ürünü haczedildi

Suudi Arabistan Ticaret Bakanlığına bağlı kontrol ekipleri, 33 bin 89 adet aydınlatma ürününü ölçüt ve enerji verimliliği alanında kabul edilen standartlara uymadığı gerekçesiyle alıkoydu.
 
Denetimler sırasında Riyad’da 58 depo incelendi. Dammam’daki 4 depoda kayıt dışı 3 bin 21 farklı ürüne el konuldu. Cidde’de de 13 depoda yapılan denetimde de çeşitli kalemlerde 30 bin 68 ürün ele geçirildi.
 
Denetimler, enerji tüketimini azaltma, kontrol altına alma ve standartları sağlama amacıyla devlet kurumlarından oluşan bir çalışma grubu tarafından gerçekleştirildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi