Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Kuzey Kore: Savaşın patlak vermesi kaçınılmaz bir gerçektir - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Asya, DÜNYA

Kuzey Kore: Savaşın patlak vermesi kaçınılmaz bir gerçektir

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ABD ve Güney Kore orduları işbirliğinde düzenlenen geniş çaplı tatbikatlara ve kendisine yönelik tehditlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözcü, ABD’nin Pyongyang’a karşı önlem alınması yönünde attığı adımlara verdiği yanıtta “Kore Yarımadası’nda bir savaşın patlak vermesi kaçınılmaz bir gerçek” ifadesini kullandı.

Sözcü yaptığı açıklamada, “Biz, savaş başlatmak istemiyoruz. Fakat savaştan kaçmak da bize yakışmaz. Şayet ABD sabrımızı yanlış yönde yorumlarsa nükleer savaşı ateşler. Hiç şüphe yok ki ABD, sürekli güçlendirdiğimiz devasa nükleer gücümüz karşısında ağır bedeller öder” dedi.

Kuzey Kore Resmi Haber Ajansı da (KCNA) dün akşam yayınladığı açıklamada “Asıl mesele şu: Savaş ne zaman patlak verecek?” sorusunu sordu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi