Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Portekiz’de şiddetli fırtına: 1 ölü, 3 yaralı - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Avrupa, DÜNYA

Portekiz’de şiddetli fırtına: 1 ölü, 3 yaralı

Portekiz’de dün etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle 1 kişi öldü, 3 kişi de hafif yaralandı.

Bir sivil savunma yetkilisinin verdiği bilgiye göre, Marco de Canaveses bölgesinde yaşayan 45 yaşındaki bir kadın, şiddetli rüzgar nedeniyle bir ağacın arabasına düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

Olay nedeniyle, 3 kişinin de hafif olarak yaralandığı bilgisini veren yetkili, şiddetli rüzgar ve yağışların, yaklaşık 400 ağacın kökünden sökülmesine ve çok sayıda bölgede sel yaşanmasına neden olduğunu bildirdi.

Meteoroloji, ülkenin kuzeyi ve merkezindeki birkaç bölgede, bu sabah erken saatlerde, hızı saatte 130 kilometreye varacak şiddetli rüzgarların yaşanacağı konusunda uyarıda bulundu.

Avrupa’nın kuzeyinde kötü hava koşulları nedeniyle, ulaşımda aksamalar yaşanırken, binlerce evde elektrik kesintisi yaşandı.

Öte yandan İngiltere’de görülen son dört yılın en şiddetli kar yağışı, yolların kapanmasına neden olurken, Almanya’da 300’ün aşkın uçuş iptal edildi. Fransa’da ise, 313 yolcuyu taşıyan bir feribot, Fransa’nın Calais Limanı’nda fırtına nedeniyle karaya oturdu.

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi