Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Suudi Arabistan ve Bahreyn arasında ‘Ortak Yüksek Güvenlik Komitesi’ kuruluyor - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Suudi Arabistan ve Bahreyn arasında ‘Ortak Yüksek Güvenlik Komitesi’ kuruluyor

Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Abdulaziz bin Suud bin Nayif, Bahreynli mevkidaşı İçişleri Bakanı Raşid bin Abdullah Al Halife ile Bahreyn İçişleri Bakanlığı’nda düzenlenen resmi müzakerelerin bir parçası olarak, her iki ülkedeki güvenlik hizmetlerinde işbirliğini güçlendirme yolları ele alındı.

Bahreyn İçişleri Bakanı, iki ülkenin ortak menfaatlerine hizmet eden güvenlik işbirliğine dikkat çekerek ülkesinin güvenliğini destekleyen Suudi Arabistan’a yönelik övgü dolu bir konuşma yaptı.

Görüşmeye, her iki ülkeden de üst düzey yetkililer katıldı. Görüşmenin sonunda, Bahreyn tarafından İçişleri Bakan Yardımcısı ve Suudi Arabistan tarafından ise İçişleri Bakanlığı Müsteşarı iki ülke arasında ‘Ortak Yüksek Güvenlik Komitesi’nin kurulacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Abdulaziz bin Suud, İçişleri Bakanlığı merkezinde Bahreyn polisinin geçit törenini izlemiş, daha sonra da polis müzesini gezmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi