Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

İsrailli gazeteci şeyh kılığına girerek Müslüman Kardeşler örgütüne sızdı - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
DÜNYA

İsrailli gazeteci şeyh kılığına girerek Müslüman Kardeşler örgütüne sızdı

İsrail’de yayın yapan Kanal 10 televizyonu, radikal hareketler ile ilgili belgesel hazırlamak için Zvi Yehezkeli isimli muhabirini, Müslüman din adamı kılığına sokarak Avrupa’daki Müslüman Kardeşler örgütüne sızmasını sağladı.

Şeyh Ebu Hamza adıyla hareket eden Gazeteci Yehezkeli, Suriye ve Filistin pasaportuyla yola çıkarak Avrupa’da gizli çalışmalar yürüten Müslüman Kardeşler’i araştırdı. Gazeteci İsrail ve diğer istihbarat servislerinde kimliğini açığa çıkarmadan yaşamanın yolları ile ilgili eğitim aldı. Kendisini örgüte yardım etmek isteyen bir İslam Şeyhi olarak tanıtarak Almanya, Fransa, Türkiye ve ABD’deki Müslüman Kardeşler örgütüne sızdı. Filistin pasaportunu kullandığında ise kendisini Ürdün’de bir tüccar olarak tanıttı. Bu örgütlerin liderlerini birkaç gün kendileri ile birlikte kalmaya ikna etti. Bu zaman zarfında gizli kamera ile tüm konuşmaları kaydetti.

Görüntülerin yakında İsrail ekranlarından yayınlanacağı duyuruldu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi