Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Yıldırım: İdlib'de saldırıların artması, yeni bir göç dalgasına neden olur - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
DÜNYA, Türkiye

Yıldırım: İdlib’de saldırıların artması, yeni bir göç dalgasına neden olur

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, muhalifler tarafından kontrol edilen İdlib’de saldırıların artmasının, yeni bir göç dalgasının oluşmasına neden olacağını söyledi.

Saldırıların Suriye’deki barış sürecini zayıflatacağını belirten Yıldırım, İran ve Rusya’ya bu saldırıların durdurulması yönünde Suriyeli yetkilileri uyarmaları çağrısında bulundu.

Muhalif gruplar, bu hafta İdlib’de Suriye rejimi ve müttefiklerine karşı bir saldırı başlatmıştı.

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ve İranlı mevkidaşı Muhammed Cevad Zarif ile bugün telefonda görüşerek, Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’nin hazırlıklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kongrenin, Ocak ayı sonlarında Soçi’de yapılması planlanıyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi