Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Muhammed Salah, İngiltere’de 4. kez ‘Ayın Futbolcusu’ seçildi - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Uncategorized

Muhammed Salah, İngiltere’de 4. kez ‘Ayın Futbolcusu’ seçildi

Liverpool’un Mısırlı forveti Muhammed Salah, geçtiğimiz yaz takıma katıldıktan sonra gösterdiği performans ile İngiltere’de bu yıl 4. kez ayın futbolcusu seçildi.

Salah, Aralık ayında çıktığı 8 maçta, 6 gol atmıştı.

Liverpool kulübünün resmi internet sitesine bir röportaj veren Mısırlı yıldız, “Bu ödülü kazanmak benim için güzel bir duygu çünkü takımımın puan toplaması ve kazanması için sarf ettiğim çabanın bir karşılığı” dedi.

“İstikrarımızı sürdürmemiz gerekiyor”

Salah, röportajda, “Daha önce de söylediğim gibi; bizim için önemli olan maçları kazanmak. Bunun için çalışıyoruz. Son dönemlerde harika bir performans göstererek, puanları topluyoruz. Ligde iyi bir konumdayız ve bu istikrarımızı sürdürmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Everton ile oynanan derbi maçında attığı golün geçtiğimiz ayın en güzel golü olduğunu dile getiren Salah, “Her zaman takımıma yardımcı olmak ve kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum. Bu yüzden, bütün maçlara aynı derecede önem veriyorum” ifadelerini kullandı.

Derbi mücadelesine dair sözlerini sürdüren Mısırlı forvet, röportajını, “İlk kez Everton derbisine çıktım. Derbi maçta gol atmak benim için büyük bir mutluluk oldu” cümleleriyle noktaladı.

Ocak ayının başında, 2017 yılının en iyi Afrikalı futbolcusu seçilen Muhammed Salah, Premier Lig’de gol krallığı sıralamasında attığı 17 golle, 18 gol atan Tottenham’ın İngiliz yıldızı Harry Keane’nin ardından ikinci sırada bulunuyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi