Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Macron: DEAŞ’a karşı zafer kazanacağımızdan eminim - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Avrupa, DÜNYA

Macron: DEAŞ’a karşı zafer kazanacağımızdan eminim

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bugün, Irak ve Suriye’deki DEAŞ’ın ‘neredeyse tamamen yenilgiye uğratıldığını’ açıkladı. Ayrıca radikalizmle mücadele eden uluslararası koalisyonun önümüzdeki haftalarda ‘askeri zafer’ elde etmesini beklediğini ifade etti.

Macron, Fransız ordularına yeni yılı için iyi dileklerini iletirken yaptığı konuşmada, “Bugün, ilgili tüm ulusların çabaları sayesinde, DEAŞ’ın doğudaki askeri örgütü neredeyse tamamen yenilgiye uğradı. Gelecek haftalarda DEAŞ’a karşı zafer kazanacağımızdan eminim” ifadelerini kullandı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi