Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

The Sunday Times: İngiltere, Rusya’ya karşı siber saldırı başlatabilir - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Avrupa, DÜNYA, Rusya

The Sunday Times: İngiltere, Rusya’ya karşı siber saldırı başlatabilir

İngiliz The Sunday Times gazetesi, ismi açıklanmayan güvenlik kaynaklarına dayandırarak verdiği haberinde, Rusya’nın İngiliz ulusal altyapısını hedeflemesi halinde, İngiltere’nin de misilleme olarak Rusya’ya siber bir saldırı başlatmayı düşünebileceğini öne sürdü.

Eski Rus casus Sergey Skripal ve kızının sinir gazı ile zehirlenmesi olayı sonrası İngiltere’nin bu saldırıdan Moskova’yı sorumlu tutarak çok sayıda Rus diplomatı sınır dışı etmesinin ardından iki ülke arasındaki ilişkiler kopma noktasına gelmişti.

Siber güvenlik, gergin olan ilişkilerde odak noktası haline gelirken, İngiliz hükümetine bağlı Dijital İletişim ve İstihbarat Kurumu Müdürü Jeremy Fleming, kurumunun Rusya’nın siber alanda kabul edilemez davranışlarını ortaya çıkaracağını vurguladı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi