Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Haley: ABD askerleri Suriye'den çekilmeyecek - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, DÜNYA

Haley: ABD askerleri Suriye’den çekilmeyecek

ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, ülkesinin hedeflerini gerçekleştirmeden askerlerini Suriye’den çekmeyeceğini açıkladı.

Haley, Fox News’e bugün yaptığı açıklamada, “ABD’nin Suriye’de bulunmasının 3 amacı var; ABD’nin çıkarlarına muhalif herhangi bir şekilde kimyasal silah kullanılmayacağının garantisini sağlamak, DEAŞ’ın hezimete uğratılması ve İran’ın faaliyetlerinin takip edilebilmesi için iyi bir gözlem noktası oluşturmak. ABD güçlerinin ülkeye dönmelerini istiyoruz. Fakat bu hedeflere ulaşmadan askerlerimizi geri çekmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi