Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi'nden 'Ramazan Hilali' açıklaması - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi’nden ‘Ramazan Hilali’ açıklaması

Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi, önümüzdeki Salı akşamı gelmesi beklenen mübarek Ramazan ayının habercisi hilali çıplak gözle veya dürbünle görenlerin en yakın mahkemeye bildirmesi çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan: Perşembe Ramazan’ın birinci günü

Mahkeme tarafından yapılan açıklamada, “Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi, Şaban ayının 29.akşamı mübarek Ramazan ayının habercisi olan hilalin gözlemlenmesini ve en yakın mahkeme ile iletişime geçilmesini talep ediyor” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca konuyu ele alma becerisine sahip olanların, hilali gözlemlemek amacıyla bölgelerdeki komitelere katılmalarını umut ettikleri belirtilerek, işbirliğinden dolayı ödül kazanacakları da vurgulandı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi