Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Küba’da düşen uçağın ikinci kara kutusu da bulundu - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
DÜNYA

Küba’da düşen uçağın ikinci kara kutusu da bulundu

Geçtiğimiz hafta meydan gelen uçak kazasını soruşturan Havana’daki yetkililer, dün, uçağın enkazında inceleme yapan görevlilerin ikinci kara kutuya ulaştıklarını açıkladı.

Meksikalı Aerolineas Damojh şirketine ait Boeing 737-200 tipi çift motorlu uçak, geçtiğimiz Cuma günü Havana’daki Jose Marti Uluslararası Havaalanı’ndan kalktıktan kısa bir süre sonra düşmüştü.

111 kişinin hayatını kaybettiği kazadan yalnızca bir kadın kurtulabilmiş o da hastaneye kaldırıldıktan sonra hayatını kaybetmişti.

Son dönemlerin en büyük uçak kazasının şokunu yaşayan Küba’da çeşitli incelemelerin ardından düşen uçağın ikinci kara kutusuna da ulaşıldı. Dün yapılan çalışmaların ardından açıklama yapan Havana’daki yetkililer inceleme yapan ekibin uçağa ait ikinci kara kutuya ulaştığını bildirdi.

Öte yandan Meksika’nın Havacılık Kurumu, Damojh şirketi hakkındaki soruşturmayı geçici olarak askıya aldığını açıkladı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi