Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

McDonald’s İngiltere ve İrlanda’da kağıt pipet kullanacak - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
EKONOMİ

McDonald’s İngiltere ve İrlanda’da kağıt pipet kullanacak

Dünyaca ünlü fast food zinciri McDonald’s, İngiltere ve İrlanda’daki restoranlarında plastik pipetler yerine kağıt olanları kullanmaya hazırlanıyor.

İngiliz yayın kuruluşu BBC’de yer alan habere göre, Eylül ayı itibarıyla geçerli olacak uygulamanın ana sebebi, yapılan geniş çaplı kamuoyu çalışmasında McDonald’s müşterilerinin bu yönde talepte bulunduğunun ortaya çıkması.

İngiliz yetkililer, şirketin aldığı karardan memnun. İngiltere Çevre Bakanı Michael Gove, McDonald’s’ın söz konusu kararını, ‘önemli bir katkı’ olarak nitelendirdi ve diğer işletmeler için ‘iyi bir örnek olacağını’ kaydetti.

İngiliz hükümeti, Nisan ayında plastik pipet kullanımının yasaklanmasını önermişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi