Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

İngiltere, 4 AB ülkesinde terör saldırısını engellediğini açıkladı - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Avrupa, DÜNYA

İngiltere, 4 AB ülkesinde terör saldırısını engellediğini açıkladı

İngiliz Hükümeti İletişim Merkezi Başkanı Jeremy Fleming, Londra’nın geçen yıl, Avrupa Birliği’ne üye 4 ülkede gerçekleştirilmeye çalışılan terör saldırılarının önlenmesinde yardımcı olduğunu açıkladı.

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre Jeremy Fleming, “Londra geçtiğimiz yıl, 4 Avrupa ülkesinde terör eylemlerini engelleme konusunda önemli rol oynadı. Avrupa kıtası güvenlik konusunda bizimle doğrudan işbirliği yapıyor. Aramızdaki etkileşim hayat kurtarmaya katkıda bulunuyor” açıklamasında bulundu.

Fleming, Brüksel’deki NATO karargahını ziyareti sırasında, Brexit sonrası ülkesi ve Avrupa Birliği (AB) arasında gizli bilgi alışverişinin sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

“İşbirliği Brexit’ten sonra devam edecek”

Jeremy Fleming ayrıca “Bu işbirliği, İngiltere ve ortaklarının Avrupa’daki çıkarlarını desteklemek için Brexit’ten sonra devam edecek” ifadelerini kullandı.

İngiltere’ye erişim engeli

Brüksel hükümetinden yapılan açıklamada AB’nin, İngiltere’nin Avrupa güvenlik sisteminin veri tabanlarına erişimini engelleyebileceği yönündeki tehditte bulunduğu belirtilmişti. Bu kapsamda, Galileo uydu navigasyon hizmetlerinin kullanımının da engellenebileceği bildirilmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi