Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Yunanistan ile Rusya arasında kriz büyüyor - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Avrupa, DÜNYA, Rusya

Yunanistan ile Rusya arasında kriz büyüyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan hükümetinin iki Rus diplomatı ‘Yunanistan’ın içişlerine müdahale’ iddiasıyla sınır dışı etme kararının ardından misliyle karşılık verileceğini açıkladı.

Yunan Kathimerini Gazetesi’nde bugün yer alan haberde, Atina’nın iki Rus diplomatı sınır dışı ettiği ve ülkeye girişlerinin yasakladığı bilgisi yer aldı.

Haberde, kararın amacının, Rus diplomatların, Yunanistan’ın geçtiğimiz haftalarda Makedonya (Kuzey Makedonya Cumhuriyeti) ile yaptığı anlaşmayı zayıflatma girişimlerine karşılık vermek olduğu iddia edildi.

Yunan makamlarından habere yönelik henüz bir açıklama yapılmadı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi