Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish

Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Suudi Arabistan, Yemen’e yardımlarda dünyada ilk sırada - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Suudi Arabistan, Yemen’e yardımlarda dünyada ilk sırada

Suudi Arabistan Bakanlar Kurulu toplantısı Kralı Selman bin Abdulaziz başkanlığında Cidde’deki Selam Sarayı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda, Suudi Arabistan’ın Yemen halkına yönelik insani yardımlarda dünyada ilk sıradaki ülke olduğuna dikkat çekilerek verilen bu desteğin devam edeceği vurgulandı.

Bakanlar Kurulu toplantısında, Cidde ve Mekke’de bugün ve yarın düzenlenecek olan ‘Afganistan’daki Barış ve İstikrar Üzerine Uluslararası Müslüman Alimler Konferansı’na ev sahipliği yapmaktan dolayı Suudi Arabistan’ın duyduğu memnuniyet dile getirildi.

Kral Selman, kurula bilgi verdi

Suudi haber ajansı SPA’ya açıklamada bulunan Enformasyon Bakanı Yardımcısı Dr. İssam bin Said, Kral Selman’ın, toplantının başında Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi, Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanı Floransa Parly ve İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond ile bir araya geldiği görüşmeler hakkında kurula bilgi verdiğini aktardı.

Tunus ve Somali’ye düzenlenen saldırılar kınandı

Tunus ve Somali’de düzenlenen terör saldırılarının kınandığı Bakanlar Kurulu toplantısında, iki ülkenin hükümet ve halkına başsağlığı dileğinde bulunularak, Suudi Arabistan’ın terörizm ve aşırılığa karşı durduğu bir kez daha yinelendi.

Türkiye ve Japonya’ya başsağlığı mesajı

Bakanlar Kurulu, Türkiye’de meydana gelen tren kazası nedeniyle Türk hükümeti, halkı ve kazada hayatını kaybedenlerin ailesine taziye dileklerinde bulunarak başsağlığı diledi. Kurulda ayrıca, Japonya’da yaşanan sel ve toprak kaymaları nedeniyle hayatını kaybedenler için de aynı şekilde taziye dilekleri sunuldu.

Kurulda alınan kararlar

Dr. İssam bin Said toplantıda alınan kararları şu şekilde sıraları; Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı ile Filipinler Dışişleri Bakanlığı arasında siyasi istişarelerde bulunmaya yönelik hazırlanan mutabakat zaptı onaylandı.

Suudi Arabistan Spor Kurulu ile Irak Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında gençlik ve spor alanında işbirliğini öngören mutabakat zaptı onaylanarak Kraliyet kararnamesi hazırlandı.

Suudi Arabistan Genel Denetleme Divanı ile Rusya Federasyonu İşbirliği Odaları arasında muhasebe, denetleme ve profesyonel çalışma alanında işbirliğini öngören mutabakat zaptı onaylanarak Kraliyet kararnamesi hazırlandı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi