Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Asya piyasalarının açılmasının ardından dolar 7 lirayı aştı - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
EKONOMİ, Türkiye

Asya piyasalarının açılmasının ardından dolar 7 lirayı aştı

Türk lirası (TL), dün akşam Asya ve Pasifik piyasalarının açılması ile başlayan erken işlemlerde dolar/TL’nin 7,24 seviyesini görmesi ile dolar karşısında rekor seviyede geriledi. Ardından TL haftaya 7,06’dan işlem görerek başladı.

Asya Pasifik yatırımcıları, Türk ekonomisinin içinde bulunduğu durumdan duydukları kaygı ve ABD’nin TL’yi daha da aşağıya çekebilecek yaptırımlara devam edebileceği korkusu ile TL pozisyonlarını terk etti.

Türk Lirası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi üzerindeki etkisi, yükselen enflasyon karşısında faiz oranlarını düşürmek için tekrarladığı çağrılar ve ABD ile yaşanan anlaşmazlıkla ilgili endişeler nedeniyle 2018’in başından bu yana Amerikan Doları karşısında yaklaşık yüzde 40 değer kaybetti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi