Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish

Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

İsveç’te 97 araç kundaklandı - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Avrupa, DÜNYA

İsveç’te 97 araç kundaklandı

İsveç’in Göteborg ve çevresindeki bazı kentlerde bir grup genç dün gece 97 aracı kundakladı. İsveç Başbakanı Stefan Löfven saldırıların organize yapıldığını açıkladı.

İsveç’te yüksek işsizlik oranları ve sosyal sorunların yaşandığı bölgelerde dün şiddet olaylarında artış yaşandı. Saldırıların nedenleri henüz belirlenemese de bu olay 2013 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’u sarsan ayaklanmalara benzetildi.

Polis, İsveç’in ikinci büyük şehri Göteborg’un yanı sıra yüksek işsizlik oranına sahip sanayi bölgesi olan Trollhattan ve Falkenberg gibi komşu kasabalarda 97 otomobilin yakıldığını bildirdi.

Polis, şiddet ve vandalizmin neden yapıldığına dair bir açıklamada bulunmazken, kundaklamanın bir grup genç tarafından yapıldığını ifade etti.

Geçtiğimiz yıllarda, özellikle yaz tatilinin sona ermesiyle birlikte eş zamanlı olarak, bazı İsveç kentlerinde küçük çapta şiddet olayları yaşanmıştı.

Polis sözcüsü Ola Broome, “97 otomobilin yandığını ya da hasar gördüğünü düşünüyoruz. Bu olay önceden organize edildi” dedi.

Başbakan Löfven İsveç radyosuna yaptığı açıklamada, bunun askeri operasyon benzeri, kusursuz bir şekilde planlanan bir sabotaj eylemi olduğunu vurguladı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi