Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Suudi Arabistan ve Bahreyn 'Kral Hamad Köprüsü’ projesini görüştü - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
SUUDİ ARABİSTAN

Suudi Arabistan ve Bahreyn ‘Kral Hamad Köprüsü’ projesini görüştü

Suudi Arabistan Ulaştırma Bakanı Dr. Nebil el-Amudi ile Bahreyn Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Mühendis Kemal bin Ahmed Muhammed, Bahreyn’in başkenti Manama’da bir araya geldi. Görüşmede iki ülkeyi birbirine bağlayan stratejik öneme sahip ‘Kral Hamad Köprüsü’ projesinde atılacak bir sonraki adımlar görüşüldü.

Proje için danışmanlık hizmetleri ihalesinin özel sektörle ortaklaşa yürütülmesinin görüşüldüğü toplantıda, ihale ve atanma süresinin 6 aydan fazla olmaması değerlendirilirken, bu yılın sonuna kadar Kral Fahd Köprüsü İdaresi’ni devralma fikrinin incelenmesi de tavsiye edildi.

Toplantıya iki ülkeden üst düzey isimler de katıldı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi