Ortadoğu haber | Eş-Şark El-Avsat

Polonya ile ABD’den 20 yıllık doğal gaz anlaşması - ŞARKUL AVSAT
English edition of Asharq Al-Awsat - the world’s premier pan-Arab daily. News, Politics, Middle-East, Saudi Arabia, Oponion, and Lots more...
Amerika, Avrupa, EKONOMİ

Polonya ile ABD’den 20 yıllık doğal gaz anlaşması

Polonya’nın petrol ve gaz şirketi PGNiG, ABD’li Venture Global LNG şirketi ile yılda iki milyon ton (yılda yaklaşık 2,7 milyar metreküp doğal gaz) sıvılaştırılmış doğal gaz tedariki için 20 yıllık bir sözleşme imzaladı.

Rus haber ajansı RIA Novosti’de yer alan haberde ifade edildiğine göre, PGNİG Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Wozniak, söz konusu tedariğin, FOB’ye (Free on Board) uygun olacağını belirterek, “20 yıl boyunca ABD ‘den yılda iki milyon ton LNG alacağız” dedi

ABD Başkanı Donald Trump, Eylül ayında, ülkesinin sıvılaştırılmış doğal gazı Polonya’ya iyi bir fiyatla ihraç edeceğine dair söz vermişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube

ÖNCEK_ HABERSONRAKİ HABER

Haberlere abone

Asharq Al-Awsat Haber
Email adresi