Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail

Ultra-Ortodoks Yahudiler ve İsrail polisi arasında çatışmalar yaşandı

Ultra-Ortodoks Yahudiler ve İsrail polisi arasında çatışmalar yaşandı

İsrail, Bney Brak şehri, Harediler (Siyah fötr şapkalılar) olarak bilinen Ultra-Ortodoks Yahudiler ile İsrail polisi arasında ard arda iki haftadır kanlı çatışmalara sahne oldu. Çatışmalarda her iki taraftan da onlarca kişi yaralandı.

İstihbarat Bakanı başkanlığındaki İsrail heyeti Sudan’da

İstihbarat Bakanı başkanlığındaki İsrail heyeti Sudan’da

İsrail İstihbarat Bakanı Eli Cohen başkanlığında bir İsrail heyeti, Ekim ayında ABD arabuluculuğunda varılan normalleşme anlaşmasında ilerleme kaydetmek için dün ilk kez Sudan’ı ziyaret etti. Reuters’e göre Cohen, İsrail’e döndükten sonra yaptığı açıklamada, “Bu ziyaretin, hem İsrail hem de Sudan’a

İsrail güçleri, karantina karşıtı gösterilerde 13 isyancıyı gözaltına alındı

İsrail polisi tarafından dün (Pazartesi) yapılan açıklamada, Kovid-19 virüsüne karşı getirilen karantina uygulamasını protesto eden 13 "isyancının" gözaltına alındığını bildirildi.

İsrail Biden’dan ‘endişeli’

İsrail Biden’dan ‘endişeli’

İsrail’de, yeni ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Filistin sorununa yönelik politikası konusunda endişeli bir bekleyiş söz konusu.

İsrail’de  parlamento ve hükümet binalarının güvenliği artırılıyor

İsrail’de parlamento ve hükümet binalarının güvenliği artırılıyor

İsrail, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçilerinin 6 Ocak'ta Washington'daki Kongre binasına yapılan saldırının bir benzerini yaşamamak için İsrail Parlamentosu’nun (Knesset) güvenliğinin artırma kararını aldı.

Pages